Шановні батьки!!!

1 бер. 2021
Шановні батьки, в цій боротьбі за життя і здоров'я дітей ми, психологи та вчителі, поруч з Вами! Просимо Вас негайно повідомляти нам про будь-які незрозумілі і невизначені для Вас моменти, вчасно інформувати про виниклі проблеми в сім'ї або в стосунках між дітьми. Разом ми спробуємо вирішити всі проблеми, а головне - уникнути нових викликів, які готує нам світ, переповнений отруєної і токсичною інформацією.

вчителька української мови та літератури

провела виховний захід

Шановні батьки!

Ми всі шоковані трагічними подіями, що відбуваються зовсім поруч з нами. Спочатку в Європі, а потім і в Україні стали гинути діти. Вони втрачають свої життя не від хвороб, не від голоду і не від холоду, не від трагічного збігу обставин і не під колесами машин, а від спроб повторити відео з соцмереж або виконати якесь завдання "просто, щоб подивитися, що буде".

Багато соцмереж, включаючи ........, активно пропонують дітям вжити таблетки, які у всіх на слуху і які є у вільному продажу, і випити їх при цьому у великій кількості.

Діти купують в аптеці, випивають ... - дітей вже немає!

Стан батьків передати неможливо. Тільки що була здорова дитина, часто в благополучній родині, а завтра її вже немає. Через якісь дурниці, які стають неймовірно популярними в середовищі підлітків.

Кіберполіції займається розслідуванням і запобіганням поширенню подібної інформації в соцмережах, але що робити батькам вже сьогодні?

Не секрет, що без своїх гаджетів багато дітей уявити своє життя вже не можуть. Бо їх смартфони стали для них часом "продовженням руки". Заборонити користуватися Інтернетом не вийде ні у Вас, ні у нас.

Хочемо зупинитися на наступних моментах:

■ батьки повинні говорити з дітьми про те, що не все те, що радять соцмережі, треба робити, навіть якщо це - найпопулярніші мережі. Є токсична інформація, яка вбиває при бездумних спробах її повторити;

■ починаючи з 9-10 років і до закінчення підліткового віку, в стосунках з батьками дитина поводиться так само, як і раніше, але в стосунках з ровесниками поведінка може дуже відрізнятися. В принципі, це нормально. Дитина хоче незалежності, хоче відчуття влади над своїм життям. Батьківський авторитет ще є, він діє, дитина прислухається. Шановні батьки, не пропустіть цей момент!

■ дитині ще не вистачає життєвої мудрості, у неї немає досвіду зрозуміти, де межа, яку вже переступати не можна;

■ не можна залякувати дитину - це взагалі не працює. Для дитини в підлітковому віці майбутнє ще розмито в свідомості, вона відчуває своє безсмертя, вірить в те, що всі казки завжди з добрим кінцем, тому розповіді про трагічні наслідки і залякування не діють взагалі;

■ головне завдання - навчити дитину розуміти, що відбувається, самому визначати межу дозволеного і самому турбуватися про свою безпеку. Діти повинні навчитися оцінювати себе на перспективу, тоді всякі провокації типу "а слабо ...", "а давай" будуть фільтруватися через власну обережність дитини. Ми не народжуємося обережними і передбачливими - ми такими стаємо;

Тому ПЕРШЕ завдання - розвивати мислення і розум для визначення межі.

ДРУГЕ завдання - навчити дитину відстоювати свою думку, свою позицію у відносинах з ровесниками. Найголовніше вміння - вміння вчасно сказати "ні": "Це мене не цікавить. Мене цікавить зовсім інше."

Просимо Вас, шановні батьки, не дивлячись на Вашу зайнятість, постійно спілкуватися зі своїми дітьми. І це не повинна бути просто розмова типу "Як справи? - Нормально!"

Спілкування з дітьми має бути направлено на розвиток дуже важливих життєвих умінь - визначати межу, зупинитися, сказати "ні", керувати своїм власним життям, вирішувати проблеми, вчасно звернутися за допомогою.